Warning: include(sidebar.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /websites/123reg/LinuxPackage22/po/rt/er/porterdesigns.co.uk/public_html/website/htdocs/tyo/orchestra.php on line 17

Warning: include(sidebar.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /websites/123reg/LinuxPackage22/po/rt/er/porterdesigns.co.uk/public_html/website/htdocs/tyo/orchestra.php on line 17

Warning: include(sidebar.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /websites/123reg/LinuxPackage22/po/rt/er/porterdesigns.co.uk/public_html/website/htdocs/tyo/orchestra.php on line 17

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'sidebar.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear:/usr/local/php52/share/php') in /websites/123reg/LinuxPackage22/po/rt/er/porterdesigns.co.uk/public_html/website/htdocs/tyo/orchestra.php on line 17

 

Cadogan

Represented Schools

The following schools currently have pupils playing in the orchestra:


ACS Cobham
Christ's School, Richmond
Coombe Boys' School
Coombe Girls' School
Esher College
Glyn Technology
Grey Court School
Gumley House School
Halliford School
Hampton Boys' School
The Hollyfield School
Holy Cross Preparatory School
Kingston Grammar School
Lady Eleanor Holles
Latymer School
Milbourne Lodge School
Nonsuch High School
Reigate Grammar School
Surbiton High School
Sutton Grammar School
Teddington School
The Tiffin Girls' School
Tiffin School
Waldegrave School
West London Free School
Wimbledon High


The Orchestra

First Violins
Jessie Jiang*
(Leader's chair endowed by Coombe Residential)

Florence Allen
Sophia Bartlett
Emily Chong
James Hur
Seo Won Park
Lizzie Robbings
Anastasia Solovieva

Second Violins
Ojas Kayastha*
(Lead Second Violin chair endowed by Rebecca Lacey)

Callum Baker
Clara Bollen-Gandolfo
Isabella de Menezes-Wood
Rebecca Jordan
Chavi Kapoor
Timothy Kim
Gabby Kohler
Grace Lee
Maja Richardson
Ricky Rim
George Valentine
(Back desk of the second violins endowed by Inglis Music Limited)

Violas
Robert Jones*
(Principal Viola chair endowed in memory of Sam & Eileen Clarson)

Jacob Cavendish
Mary Offer
Sophie Rice

Cellos
Humphrey Allen*
(Principal Cello chair endowed by Simon & Elizabeth Bazalgette)

Katie Dingman
Natasha Dunne
Jennifer Gilchrist
Belinda-Jane Launchbury
David Mason
Henry Miller
Sebastian Tyrrall
Harry Vaughan

Double Basses
Phoebe Clarke*
(Principal Double Bass chair endowed by Tim & Dorota Chrisp)

Ben Fosker
Leeza Isaeva
Isabelle Liang
Gracie Millett

Flutes
Lucy Knollys*
(Principal Flute chair endowed by Coombe Residential)

Maya Abbas
Zoe Mason
Olivia Monaghan

Oboes
(Principal Oboe chair endowed by Coombe Residential)

Clarinets
Thomas Knollys*
(Principal Clarinet chair endowed by Peter Nichols)

Isabella Bartlett
Reuben Botha
Joseph Waymouth

Bassoons
Alice Mosey*
(Principal Bassoon chair endowed by Simon & Helen Hancock)

 

 

 

 

 

 

 

*principal


Horns
Aoife Parr*
(Principal Horn chair endowed by Coombe Residential)

Daniel Blaze

Trumpets
Will Bazalgette*
(Principal Trumpet chair endowed by Simon & Elizabeth Bazalgette)

Lily Davies
Nicholas Dibb-Fuller
Tim Jones

Trombones
Edward Driver*
(Principal Trombone chair endowed by Coombe Residential)

Matthew Cooper
Joshua Dennis
Venice McGauley
Daniel Murray
James Parkinson
Ruben Thiel

Tuba
Lucy Clarke*
(Principal Tuba chair endowed by Coombe Residential)

Percussion
Johan Smith*
(Principal Percussion chair endowed by Keith Cheetham)

Poppy Durrett
William Millett
Sam Thyr

Timpani
Johan Smith
William Millett

Harp
(Principal Harp chair endowed by Coombe Residential)

Omisha Shinde
Georgia Gabrielides

Keyboard
Lucy Forshaw*
(Principal Keyboard chair endowed by Coombe Residential)